1.Díl - Nedělní den

7. června 2010 v 21:22 | Kate |  Lost Stallion
Ikona - LOst Stallion

01
"Vstávej ospalče." Těmito slovy mě probudila máma, která stála u mé postele a dívala se na mě přísným pohledem. "Co se děje? Vždyť není pracovní den, takže do školy nemusím." Máma se pousmála. "Ne to není, ale jen bys měla vědět, že už je 9 hodin a obyčejně touhle dobou už jsi ve stáji." "Ono už je devět?" Vytřeštila jsem na ni oči. Rychle jsem vykoukla z okna. No vážně. Už je venku světlo. "Děkuju za vzbuzení." Otočila jsem se na mámu, ale ta už tam nebyla. Jsem zvyklá o víkendu vstávat okolo 7, protože miluju raní projížďky na Sunnym, ale dneska jsem nějak zaspala.
02
Rychle jsem se oblékla, učesala si vlasy a vyrazila jsem do krásného, podzimního nedělního rána. Ptáci zpívali a vzduchem se nesla vůně sena a koní. Sotva jsem překročila práh stáje, tak jsem uslyšela to radostné zařehtání. Usmála jsem se a zrychlila krok. To zařehtání bych poznala kdekoliv. Nadevšechno ho miluji a nevyměnila bych ho za nic nasvětě.
03
Došla jsem k jeho boxu. Odsunula jsem posuvné dveře a vešla dovnitř. Sunny zvedl hlavu od sena a udělal dva kroky ke mě. "Ahoj chlapče. Tak jak se po ránu máme?" Zeptala jsem se ho a pohladila ho přitom po hebkém nose. Sunny ke mě sklonil hlavu a ofouknul mi tvář teplým vzduchem. "Takže dobře? To jsem ráda." Valach pohodil hlavou a toužebně se zadíval z okna. "Neboj půjdem dneska ven. Hned se dojdu zeptat mámy jestli můžem vyjet. Souhlas?" Odpovědí mi bylo zafrkání a já to brala jako jasné ano.
04
"Mami jsi tu někde?" Vyšla jsem ze stáje a zavolala jsem do prázdného dvora. "Jo jsem tady." Slyšela jsem mámin hlas, ale zatím jsem ji neviděla. Během chvilky se objevila na dvoře a rozešla se ke mě. "Co potřebuješ Kety?" "Chci se tě zeptat jestli bych mohla jet na Sunnym ven, ale jen teda jestli něco nepotřebuješ. Klidně ti nejdřív pomůžu vykydat nebo tak." "Jo potřebovala bych s něčím pomoct. Mám nějakou práci ve stodole a tak by sis mohla vykydat Sunnyho a Rosanin box. Mel totiž nedojde. Je nemocná." "Tak dobře jdu na to. Pak hned pojedu ven ju?" "Jasně v pohodě."
05
Popadla jsem prázdná kolečka, která stála u stěny. Naložila jsem do nich lopatu a vyrazila jsem k Rosaninu boxu. Otevřela jsem dveře boxu a vešla jsem ke kobylce. Uvázala jsem si ji ke kroužku na stěně boxu, aby mi náhodou neutekla a pustila jsem se do práce. Šlo mi to celkem rychle, protože Rosana byla čistotná kobylka. Když byl její box hotový, tak jsem jí dostala další čerstvou slámu a odvázala jsem ji. To samé jsem udělala u Sunnyho. Když jsem byla hotová, tak jsem vyrazila do sedlovny pro sedlo a uzdečku. Už jsem se nemohla dočkat vyjížďky na svém koni.
06
Rychle jsem vyčistila Sunnyho a začala jsem pomalu sedlat a uzdit. Všechno muselo být perfektní. Co kdyby ho to někde tlačilo a nebo by ho někde něco odíralo? Usadila jsem sedlo u Sunnyho kohoutku a srovnala dečku. Protáhla jsem podbřišník okem na dečce a na druhé straně jsem udělala to sáme. Začala jsem mu podbřišník pomalu dotahovat. Jediné co mi na mém koni vadilo bylo to šílené nafukování při dotahování, ale za tu dobu co ho mám jsem se už s tím smířila. Když se mi ho asi po 5 minutách podařilo dotáhnout, tak jsem ho vyvedla ven před stáj.
07
Před stájí jsem si stáhla dolů třmeny a ještě jednou zkotrolovala dotažení podbřišáku. Vsunula jsem levou nohu do třmenu a levou rukou jsem se chytila sedla a taky jsem uchopila otěže. Dvakrát jsem poskočila na jedné noze a napotřetí jsem se mohutně odrazila. Během okamžiku jsem se ocitla v sedle. Nakopnula jsem si i druhý třmen a otěže jsem si vzala do obou ruk. "Tak a můžem vyrazit." Řekla jsem zvesela koni pod sebou a stiskla ho oběma nohama.
08
Valach podemnou se dal do líného kroku. "Sunny nebudeš si zase ze mě dělat srandu že ne." Vždycky dělá že se mu ze stáje nechce a nakonec to dopadá tak, že tryskáme po loukách a polích. Zamlaskala jsem a pořádně začala pobízet. Trochu zrychlil svůj krok. "To je lepší." Pochválila jsem ho. Zamířili jsme k mostu přes řeku. Přemýšlela jsem kudy pojedem, ale zatím mě žádná zajímavá trasa nenapadala.
 


Komentáře

1 konicci-i-love-you | E-mail | Web | 27. července 2010 v 11:01 | Reagovat

Pěkné

2 Blackie | 19. srpna 2010 v 13:07 | Reagovat

dobry komix

3 Abby [leschevaux] | Web | 21. dubna 2011 v 17:48 | Reagovat

Kate až teď čtu tento komix..a první díl je napínavý! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama