4.Díl - Nemůžu

8. června 2010 v 20:57 | Kate |  Lost Stallion
Ikona - LOst Stallion

01
Koukala jsem upřeně před sebe a čekala jsem co se stane. Všechny svaly v těle jsem měla napjaté. Úplně stejně jako můj kůň. Křoví stále šustilo a pak jsem ho spatřila. Stál přímo před námi a zíral na mě svýma velkýma hnědýma očima. Byl tak krásný, že jsem z něj nemohla spustit oči. Co tady asi dělá? A odkud se tady vzal? Všechny tyto myšlenky mi běhaly v hlavě.
02
Dívali jsme se z očí do očí. Srdce mi tlouklo napětím. Čekala jsem co bude dál. Tak krásného koně jsem ještě nikdy v životě neviděla. Komu asi utekl? To mi bylo záhadou. Jeho rozedraná ohlávka a škrábance na srsti mi říkali, že už je v divočině několik dnů. Chtěla jsme se k němu přiblížit a tak jsem pobídla jemě Sunyho do kroku. Váhavě udělal dva kroky a pak zůstal stát. Krásný bílý kůň se vzepjal na zadní a rozutíkal se od nás pryč. V tom všem co se předemnou událo, jsem si stihla všimnout, že je to hřebec. Chvilku jsem jen tak zírala do lesa ve kterém zmizel a pak jsem dala Sunymu pobídku ke klusu.
03
Pomalu jsme se přibližovali k vesnici. Já byla myšlenaka nepřítomna. Neustále jsem musela myslet na toho hřebce. Jaké by to asi bylo mít pod seldem takovou koňskou sílu. Ještě nikdy jsem na žádném hřebci nejela. Zvládla bych ho a nebo bych si zajezdila ródeo? Toť otázka. Sunny si odfrkl a tím mě vrátil do reality. Už jsme byli jen malý kouske od stáje a tak jsem ho spomalila do kroku aby trochu vychladl než ho zavřu do boxu.
04
Celou noc jsem moc dobře nemohla spát. Stála jsem před sebou měla ty kaštanové krásné oči. Nemohla jsem na toho hřebce zapomenout. Měla jsem večer u večeře chuť říct o něm mámě, ale nemohla jsem. Bylo mi jasné, že by hned obvolávala všechny stáje v okolí a ptala se na něj. Nakonec by se o něj někdo přihlásil a to nechci. Chci ho odchytit sama. Když už do mého pokoje koukalo slunce tak jsem se oblékla a vyšla z domu.
05
Sotva jsem vešla do stáje tak jsem uviděla neznámou dívku. Bylo mi jasné, že je to ta na Sunyho. "Ahoj." Pozdravila mě mile. "Čau." "Já jsem ta co má jezdit na Sunym." Řekla. "Jo vim. Suny je můj kůň a je to támhle ten zlatavý." "Je překrásný. Budeš mě učit ty a nebo tvoje máma?" Původní plán mámy byl abych ji učila já a tak měla stále Sunnyho pod kontrolou, ale já cítila, že na to nemám nervy. "Má tě učit moje máma jdu ji najít." "Dobře počkám tu."
06
"Mami nemůžu tu novou učit." Vyhrkla jsem na ni sotva jsem ji uviděla. "Nemám na to." "Dobře Kety chápu to, ale ulehčilo by mi to." "Já vím, ale zatím na to nemám promiň." "Tak dobře kde teď je?" "Stojí ve stáji." Máma kývla a rozešla se tam. "Jo a co budeš teď dělat když ti odpadla hodina učení jízdy na koni?" Chvilku jsem přemýšlela. Asi se půjdu projít potřebuju se nějak srovnat s tím, že Suny nebude už jenom můj." "Tak dobře." Brala jsem to jako skvělou příležitost k pátrání po hřebci. Sice mi to bude trvat delší dobu pešky než na koni, ale nevadí. Třeba budu mít větší štěstí.
07
Pomalým krokem jsem procházela celou cestu, kterou jsem včera jela se Sunnym. Zastavila jsem se u keřů ze kterých včera vylezl ten krásný bílý kůň, ale nebylo po něm nikde ani památky. Byla jsem zklamaná. Vodítko, které jsem potajnu vzala ze stáje jsem si omotala kolem pasu a se svěšenou hlavou jsem se začala vracet domů. Když v tom se křoví poblíž mě zachvělo. Zastavila jsem se a dívala jsem se upřeně na křoví. Srdce jsem cítila až v krku. Úplně se mi rozklepala kolena. Čekala jsem na to co se bude dít.
08
Z křoví vykoukla bílá hlava. Byl to on. Nemohla jsem tomu uvěřit vážně tam stál. "Ahoj chlapče." Vypravila jsem ze sebe. Hřebec natočil jedno ucho na stranu. Poslouchal mě! Neumíte si ani představit jaká záplava štěstí v tu chvíli přišla. Pomalu jsem se k němu začala přibližovat. Potichoučku jsem na něj promlouvala. Pomalými pohyby jsem si začala odmotávat vodítko co jsem měla kolem pasu. Už jsem byla jeho ohlávce na dosah. Pomalu jsem otevřela karabinu na vodítku a začala jsem svoji pravou ruku přibližovat ke kolečku na ohlávce.
 


Komentáře

1 Abby [leschevaux] | Web | 21. dubna 2011 v 17:57 | Reagovat

ten je krásnej, ta holak mi nepřošla moc příjemná ta co má jezdit na Sunnym, ale snad Katy toho koně odchytí ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama