Francouzský klusák

8. června 2010 v 11:23 | Kate |  Plemena koní
Francouzký klusák
Původ
Francie
Hůlková výška
Mezi 1,60 a 1,65 m.
Zbarvení
Většinou jsou to světlí nebo tmaví hnědáci, ale vyskytují se také vraníci, ryzáci a bělouši.


Charakter
Je to energický kůň, opravdový vytrvalec s dobrými vlastnostmi pro zápřež. Francouzský klusák je pracovitý, avšak mírně labilní povahy.
Exteriér
Vzhled tohoto plemene je různorodější. Všeobecně má toto plemeno ušlechtilou hlavu působící pozorným a inteli´gentním dojmem. Krk je delší, hřbet pevný s výraznějším kohoutkem. pro francouzského klusáka je typická silná, svalnatá a mírně sražená záď., dlouhé a odolné končetiny. Celkově působí toto plemeno jako velký, a přesto lehký kůň.
Možnosti využití
Je to sportovní kůň používaný pro klusácké dostihy. V těchto klusáckých dostizích se zapřahá do sulky nebo závodí pod sedlem v dostizích zvaných monté-courses.
Chody
Plemeno se vyznčuje ohromným klusovým potencionálem. Klus je prostorný, krok a cval průměrný. Tento klusák má navíc také nadání pro skok.
Zajímavosti
Francouzský klusák je v podtatě odnoží anglonormana. Při výběru plemenných jedinců byli koně selektováni zejména podle klusových schopností. Oficiální plemenná kniha existuje od roku 1922. Francouzský klusák má atraktivnější vzhled než americký klusák a ovlivnil chov klusáckých koní po celé Evropě.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama